Askerlik Meselesi

R Çevrimdışı

Ramazantp

BankaMemuru.com
Üye
5 Şub 2024
2
1
Herkese Merhaba
Ben 2000 doğumluyum. Şu anda yüksek lisans yapmaktayım.Haziran 2024 itibarıyla ders dönemim bitecek ve tez dönemim başlayacak ve okul ile ilişkim yoğun olmayacak.Askerligim ise Aralık 2026'ya kadar tecilli durumda. 2024 yazı itibarıyla banka sınavlarına girip işe alınma açısından bir engel ile karşılaşırmıyım?Yoksa askerliği yapmış olmam mı gerekiyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ömer Halil Demir Çevrimdışı

Ömer Halil Demir

BankaMemuru.com
BM Yönetici
29 Eyl 2023
24
4
Malatya
Herkese Merhaba
Ben 2000 doğumluyum. Şu anda yüksek lisans yapmaktayım.Haziran 2024 itibarıyla ders dönemim bitecek ve tez dönemim başlayacak ve okul ile ilişkim yoğun olmayacak.Askerligim ise Aralık 2026'ya kadar tecilli durumda. 2024 yazı itibarıyla banka sınavlarına girip işe alınma açısından bir engel ile karşılaşırmıyım?Yoksa askerliği yapmış olmam mı gerekiyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba bedelli askerlik olayından dolayı bankalar askerlik durumunu eskisi gibi çok problem etmiyorlar. 2026 yılına kadar tecilli olmanızdan dolayı da sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Ancak bazı pozisyonlar için bankalar özellikle askerliğini yapmış personel almakta. Bunun nedeni de çalışılan birimin uzun süreli ara vermeye uygun olmaması.

R Çevrimdışı

Ramazantp

BankaMemuru.com
Üye
5 Şub 2024
2
1
Peki yüksek lisans eğitiminin devam etmesi bir sorun yaratır mı? Tez döneminde olacağım, okula gitmeyeceğim.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar