DUYURU Genel Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ömer Halil Demir Çevrimdışı

Ömer Halil Demir

BankaMemuru.com
BM Yönetici
29 Eyl 2023
24
4
Malatya
BankaMemuru.com forum kullanıcıları tarafından, forum içi düzenin sağlanması ve bazı davranışların sonuçlarının önceden belirlenmesi için uyulması gereken bir takım kurallar mevcuttur. Bu kurallar aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.
Madde madde oluşturulan bu kuralların var olma sebebi, öncelikle siz değerli kullanıcılarımıza rahat ve bir o kadar da güvenli, huzurlu bir ortam sağlama amacımızdır. Bu nedenle kurallara riayet edilmesi hususunda göstereceğiniz çabalara şimdiden teşekkür ederiz. İyi forumlar..

⚠️ Forum sitemizi kullanmaya başlamadan önce Genel Forum Kuralları'mızı dikkatlice okumanızı ve aklınıza takılan konularda forum yönetimimize ulaşmanızı tavsiye ederiz.

Genel Forum Kuralları
  1. Forumun herhangi bir kategorisinde konu açmadan önce açmak istediğiniz konunun aynısı ya da benzerinin forumda yer alıp almadığı hususunda arama yapmalısınız. Arama yapmadan açılmış benzer konular konu sahiplerine bilgilendirme yapılarak kaldırılacaktır. Forum içerisinde arama yapmadan konu açan kullanıcılar uyarıları dikkate almadığı takdirde forum sitemizden süreli olarak uzaklaştırılacaktır.
  2. Forum kullanıcıları, forum içerisinde açılmış konular ya da herhangi bir konu hakkında öneri, talep ya da şikayetlerinizi ilgili kategoride konu açarak iletebilirsiniz. Bu konular için forum yöneticilerine mesaj atmak yasaktır. Şikayetler ile ilgili forum yöneticilerine özel mesaj gönderen kullanıcılar uyarılacak olup, ilgili tutumun devam etmesi halinde kullanıcılar süreli olarak uzaklaştırılacaktır.
  3. Konu açmadan özel mesaj yolu ile herhangi bir konu hakkında bilgi talep etmek yasaktır. Unutulmamalıdır ki sizlerin merak ettiği konular hakkında başkaları da bilgi talep edebilmektedir. Diğer kullanıcılarımızın sorularına da yanıt olabileceği düşüncesi ile hareket edilerek merak edilen tüm sorulara ilgili kategorilere konu açılarak cevap aranması gerekmektedir.
  4. Forum da konu açarken kullanılan başlıkların açıklayıcı ve anlamlı olması, sorunuza alacağınız yanıtların da açıklayıcı ve anlamlı olmasını sağlayacaktır. "Yardım", "İmdat", "Acil yardım edin" gibi başlıkların kullanımı yasaktır. Bu tarz durumlarda konu başlık bölümünde yer alan önek sisteminden yardım alabilirsiniz.
  5. Konuların doğru kategoriler içerisinde açılması forum düzeni açısından önem arz etmektedir. Takdir edersiniz ki Krediler ile alakalı bir konunun Hesap İşlemleri kategorisinde yer alması karmaşaya neden olacaktır. Bu gibi durumlarda birden fazla uyarı yapılan kullanıcılarımıza süreli uzaklaştırma cezası verilebileceği unutulmamalıdır.
  6. Açılan konularda, üye profillerinde paylaşılacak mesajlarda ya da konuya yazılacak cevaplarda Türkçe imla ve yazım kurallarına mümkün olduğunca uyulması gerekmektedir. Paylaşılan konu veya mesajlarda anlamsız kısaltmalar kullanmak, dikkat çekmek için yazının tamamında ya da çoğunluğunda büyük harf kullanmak, yine dikkat çekmek açısından yazının tamamında ya da çoğunluğunda renkli yazılar paylaşmak yasaktır.
  7. Forum kullanıcılarına tavsiye vermek, deneyimlenmiş bir hizmet hakkında görüşlerini paylaşmak ve herhangi bir kampanyadan forum kullanıcılarının da faydalanmasını sağlamak gibi amaçlar dışında, kazanç ve menfaat amaçlı her türlü konular, link paylaşımları ve reklam içerikleri yasaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılar süreli ya da süresiz uzaklaştırma cezası alabileceklerdir.
  8. Forum başlık ve mesaj içeriklerinin Türkçe imla ve yazım kurallarına aykırı olmaması gerekmektedir. Forum başlıkları "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde olmalıdır. Tamamı büyük harf ya da tamamı küçük harf ile yazılmış başlıkların yer aldığı konular silinecektir. Ayrıca mesaj içeriğinin de tamamında ya da çoğunluğunda büyük harf, küçük harf kullanımı yapılması yasaktır.
  9. Forum içerisindeki herhangi bir bölümde (Özel mesaj alanı dahil) rencide edici, küçük düşürücü, din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımına sebebiyet verici, küfür, argo, hakaret içeren paylaşımların yapılması yasaktır. Görsel veya yazılı olarak bu tür paylaşım yapan kullanıcılarımız yapılan paylaşım özelinde birtakım cezai yaptırımlara uğrayacaktır. (Yapılan paylaşım dine, millete, milliyete, Türk gelenek ve göreneklerine ağır hakaretler içeriyor ise ilgili paylaşım cezai yaptırım gerektirdiği gerekçesi ile ilgili adli kurumlara bildirilecektir.) a) Forum kullanıcılarına yönelik her türlü taciz edici, aşağılayıcı, hakaret içerikli paylaşım ve mesaj uzaklaştırma cezası yaptırımına neden olacaktır. b) Forum moderatör ve yöneticilerine karşı sayılan tutumların sergilenmesi süreli ya da süresiz uzaklaştırma cezasına neden olacaktır. c) Sayılan tutumların herhangi bir gruba, partiye yada kullanıcıya yönelik olmaması da cezai yaptırımlara neden olacaktır.
  10. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez, hile) link verilmesi ve sitede paylaşılması yasak olduğu gibi yardım talebinde bulunmak da yasaktır. Forumda korsan yazılım, oyun vb. hakkındaki teknik sorunlar hakkında yardım istemek yasaktır. Torrent yardımı ile telif hakları bulunan dizi, film vb. yayınlar için yardım başlığı açmak yada paylaşımında bulunmak yasaktır. Online oyunlarda ban hakkında çözüm, rehber vb. konular açmak, bu tür sorunlar hakkında yöntem vb. gibi bilgiler vererek yardım etmek yasaktır. Telif hakkını zedeleyen herhangi bir program veya bu programların paylaşıldığı site ve forumlarla alakalı sorunlar için yardım istemek yasaktır.

Not-1: Yukarıda sayılan kurallar forum yöneticileri tarafından belirlenmiş olup, gerekli görüldüğü takdirde kurallarda değişiklik yapılması inisiyatifi de forum yöneticilerindedir.
Not-2: Kuralların ihlali durumunda uygulanacak cezai yaptırımların belirlenmesi forum yöneticilerinin takdirindedir. Uygulanacak cezalar ile ilgili olarak şikayetler dikkate alınmayacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar