Hgs Etiketini Neden Bankadan Almalıyız?

Ömer Halil Demir Çevrimdışı

Ömer Halil Demir

BankaMemuru.com
BM Yönetici
29 Eyl 2023
24
4
Malatya
HGS etiketi almanın birkaç yolu vardır. Bunlardan biri de banka şubelerinden HGS etiketi talep etmektir. HGS etiketlerini bankalardan almanın bazı olumlu ve olumsuz tarafları mevcuttur. Ancak sunmuş olduğu kolaylıklar ve kullanışlı mobil ara yüzler sayesinde bankalardan alınan HGS etiketleri oldukça kolaylık sunmaktadır.

Olumlu yönleri
+HGS yüklemesi yapmak için ekstra çabaya gerek duyulmaz. Genellikle bakiyeler hesaplarınızdan otomatik olarak çekilir.
+Kredi kartı ile yükleme yapmak mümkündür. Bu yüklemelerin ödemesini bir ay sonra yapabileceğiniz anlamı taşımaktadır.
+Geçiş sorgulama, kaçak geçiş sorgulama ve bakiye hareketleri gibi HGS ile alakalı hareketleri görebileceğiniz bankaların mobil uygulamalarında alanlar mevcuttur.
+HGS iptali, otomatik ödeme talimatı ve araç bilgilerindeki güncellemeler gibi ufak değişiklikler bazı bankalarda mobil uygulamadan yapılabilmektedir.
+HGS iptal edildiğinde içinde bulunan bakiye hesabınıza otomatik olarak aktarılmaktadır.

Olumsuz yönleri
+HGS etiket ücreti PTT'ye göre fazladır.
+Bankaların HGS etiket stokları PTT'ye göre azdır. Her banka şubesinden her talep edildiğinde HGS etiketi alamayabilirsiniz.
+HGS iptal edildiğinde içindeki bakiyenin hesabınıza aktarılması 1 ay kadar sürebilmektedir.


Peki neden HGS'nizi bankalardan almalısınız?

HGS etiketlerinizi bankadan almak için yukarıda saydığımız olumlu yönler aslında yeterli sebeplerdir. Ancak bu noktada daha önemli bir nedenden dolayı HGS etiketlerini bankalardan almanız daha sağlıklı olacaktır.
HGS geçişlerinden kaynaklı borçların faizleri can sıkıcı olabilmekte. Özellikle kaçak geçişlere dair tarafınıza yapılacak bilgilendirmelerin oldukça geciktiğini düşünürsek, HGS kaçak geçişlerine maruz kalmak istemezsiniz. HGS içerisinde bakiyeni yoksa kaçak geçişlere maruz kalmanız olasıdır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, HGS bakiyelerinin hesabınızdan otomatik olarak çekilmesi oldukça faydalı olacaktır. Bunun yanında mobil uygulamaların sunduğu kolaylıklarda gözardı edilemeyecek kadar önemlidir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst